Mustang District Recognition History

Mustang District Award Winners

Mustang District recognizes registered Scouters for service to youth in the district. Awards are present at the annual District Dinner.

Silver Beaver Award

The Silver Beaver Award is given to individuals who have made an impact on the lives of youth through service given to the council. The Silver Beaver award is the highest form of recognition that a local council can bestow on a volunteer. Recipients are selected based on their noteworthy service to the Scouting program and community service.  The Silver Beaver recipients are recognized at the SHAC Recognition Reception in October.

Year      

First

Last

  James A. Alspaugh
  Hugh Bixio
  Joyce Bode
  Linda Buzzell
  Ernest A Callenius *
  A.R. Campbell *
  Erwin A Erwin
  Robert Frizzell
  Stewart W Gagnon
  Ben M Gantt
  Mavis Gold
  Bea Harding
  Paul Jesperson
  William H Kolter, Jr
  Gussie  Leatherman
  John G Leatherman*
  George H Lee
  Grady Linsicombe
  Lewis A Mattingly*
  Jon M McFarland
  Karl D Melroy*
  Phillip Puckett
  Robert R Root*
  Donna Schneider
  Robert L Schneider
  Anton P Spaeth
  Denise Thomas
  Richard Toll
  Mary Wehmeyer
1971 Douglas G. MacLean
1977 Marvin Kiel*^
1978 Robert C. Boteler
1979 Willard A. Schaeffer, III
1979 Charles Asaud
1980 Tony Money^
1980 Henry D Olson*
1982 Stan Stanley
1983 Mike Castelberg
1983 Walter Guenther*
1983 Adrian L, Sr Harding*
1983 James E Wahrenberger
1984 Bob Bailey
1984 Barbara A Boteler
1984 Garth Heitshusen
1985 Walter B Neidert *
1986 Bruce DeHart
1986 Lyle Rowbury^
1987 James W Mueller
1988 James E Sternenberg
1989 John Carter^
1989 Clyde E Sloan, Jr.
1990 Tom Muhleman, Jr.
1992 Timothy P. Gebauer
1992 Henry Morrison
1994 Harold M. Maddocks
1994 Ed Grun
1994 Robert G. Wilkinson
1995 Karena Martin 
1995 Russell C. Ridgway
1996 John Childs
1996 Deb R. Grun
1996 Edward V Martin, Jr.
1996 David A Rex
1997 Glennda Grigsby
1998 Deborah Huff
1998 Kim V. Kennedy
1998 Lynell Kennedy
1999 Susan Laird
1999 George Zedan
2000 Brian R Freer
2000 Fred Wuensch
2001 Dennis Cornwell
2001 Don Leever
2001 James Moore
2001 Charles Phillips
2001 Charles Waligura
2002 Steve W. Allen
2002 Paul L King
2004 Johnny Allen
2004 Jim Buechle
2004 Bill Dawson
2004 Wayne Jones
2004 Quentin Moore*
2004 Susan Smith
2005 Brian   Foster
2005 Howard Hill
2005 Lori Powell
2006 Benno Dunn
2006 Cecil Farrell
2006 Melvin Hart
2006 Melissa Nellis
2006 Stephen Stakemiller
2006 Russell    Williams
2007 Paul Huttenhoff
2007 Greg Jungeblut
2009 Bob Stewart
2009 Martin  Mayo
2009 David  Davila
2009 Larry Kellner
2010 Beth Huttenhoff
2010 Rachel Miller
2010 Randy Woodum
2011 Mark Davidson
2011 Bruce Handley
2011 Jayne Leuterman
2011 David   Rypien
2012 William   Carr
2013 Charles Handly
2014 Jeff Allen
2014 Henry Bunting
2014 Pauline Curnutt
2015 Bill Wescott
2015 Pat Whitnel
2016 Walter Brookhart
2016 Susan Hansen

*deceased     ^awarded from another council

District Award of Merit

The District Award of Merit is awarded by a district to registered Scouters for service to youth in the district. This is a council-sponsored award that is the highest honor that a district can bestow upon one of its Scouters. Limited to one award for every 25 units in the district.  The nominee must be a registered Scouter and must have rendered noteworthy service to Scouts over an extended time. The nature and value of "noteworthy service" may consist of a single plan or action that contributed vitally to the lives of large numbers of youth or it may have been given to a small group over an extended period of time to youth in and outside of Scouting. The recipient receives a plaque, signed certificate, and official knot badge and the District Dinner.

Year       

First

Last 

1963 Roger D. Hoestenbach
1972 Robert Boteler*
1972 Ernest A Callenius
1972 Donna Schneider
1972 Robert Stevens
1973 John G Leatherman*
1973 Anton G Money
1973 Ralph Sproston
1973 Mary Wehmeyer
1974 Edwin A. Erwin
1974 Bea Harding
1974 Marvin Kiel^
1974 David Sawyer
1975 Gussie Leatherman
1975 Robert R Root
1976 Barbara Boteler
1976 Ben M Gantt
1976 Adrian L Harding*
1976 Grady Linsicombe
1977 Charles A Asaud
1977 Robert Frizzell
1977 Robert L Schneider
1978 A.R. Campbell
1978 Anthony C Cannata
1978 Lewis A Mattingly*
1978 Karl D Melroy*
1978 Denise Thomas
1978 Rocky Urbano
1979 Hugo Bixio
1979 Henry D Olson
1979 W.A. Schaeffer III*
1980 Michael Castelberg
1980 Bruce DeHart
1980 Garth B Heitshusen
1980 Anton P Spaeth
1981 Walter P Guenther
1981 Paul Jesperson
1981 Allen Kinghorn
1981 Walter B Neidert
1981 James Wahrenberger
1982 James A. Alspaugh
1982 Stewart W. Gagnon
1982 Barbara Goldstein
1982 George H Lee
1982 J.D. Woods
1983 Joyce Bode
1983 Mavis Gold
1983 Calvin Kuhre
1983 Leo J. Spillane
1984 H. Robert Bailey
1984 William H. Kolter, Jr.
1984 Jon M McFarland
1984 Richard W Wrench
1985 James W Mueller
1985 Phillip Puckett
1985 Lyle Rowbury
1985 Richard   Toll
1986 Daniel Clinton
1986 Shari Lemley
1986 Marian Morgan
1986 Alfred Wuensch*
1987 James J Burnett
1987 Linda Buzzell
1987 John Carter^
1987 Wayne Jesperson
1987 Charles T Phillips
1988 Anne Alleyne
1988 Tim Gebauer
1988 Les Jones*
1988 Clyde Sloan
1988 Ron Thorp
1989 Bill Adkison
1989 Peggy Barnette
1989 Dave Mills
1989 Henry   Morrison
1989 Greg Parratt
1990 John   Childs
1990 Ed  Grun
1990 Tom Muhleman, Jr
1990 Tom Outlaw
1990 Russ Ridgway
1991 Bill Alvarez
1991 James Asher
1991 Steve Chun
1991 Harold M Maddocks
1991 Karena Martin
1992 Glennda Brevelle (Grigsby)
1992 Norm Flamm
1992 Deb  Grun
1992 Ed Martin
1992 Jim Moore
1993 Deborah Huff
1993 Kim Kennedy
1993 Lynell Kennedy
1993 Tony Maggiore
1993 Stan Stanley
1994 Jeff Allen
1994 Barbara Cowley
1994 Ed Dobson
1994 Brian Freer
1994 Tommy Neumann
1995 Michael Cole
1995 Ben M Floyd
1995 Richard Greason
1995 David Lemley
1995 Susan Smith
1995 Charles Waligura
1996 James Buechele
1996 Ajey Chandra^
1996 David Huff
1996 Wayne Jones
1996 Susan Laird
1996 Ernie Wheeler, Sr
1996 Alice Williams
1997 Steve Allen
1997 Linda Campbell
1997 Kay Cole
1997 Mike Dickson
1997 Michael Jones
1997 James Williams
1998 Harmon Ferguson
1998 Howard Hill
1998 Don Leever
1998 Marc Rupert
1999 Gail Achterberg
1999 Dennis Cornwell
1999 Greg Coulter
1999 Stan Chris Deren
1999 Stephanie Dickson
1999 Lori Powell
2000 Johnny  Allen
2000 Paul King
2000 Floyd Lunt
2000 Quentin Moore
2000 Ed Simmons
2000 Jim Sternenberg
2000 Bonnie Watt
2001 Barbara Bozeman
2001 Benno Dunn
2001 Charles Handly
2001 Sherman Lajmer
2001 David Rypien
2001 Stephen Stakemiller
2001 Larry Stehling
2002 Cecil Farrell
2002 Brian Foster
2002 Melvin Hart
2002 Howard Huey
2002 Melvin Nellis
2002 Leonard Rivera
2002 Russell Williams
2003 Thomas L Beebe
2003 Walter R Brookhart
2003 Henry S Bunting
2003 Jayne D Leuterman
2003 Martin L Mayo
2003 Ralph F Ruske
2004 Cheryl Clarke-Franke
2004 Dana Harkey
2004 Paul Huttenhoff
2004 James Neville
2004 Shannon Ripkowski
2004 Brent Weber
2005 Elizabeth Walker
2005 Derek Spier
2005 Jack Keith
2005 Pauline Curnutt
2005 Beth Huttenhoff
2005 David Spain
2006 Rick Davidson
2006 Ilene Levine
2006 Martin   Narendorff
2006 Marti Thorne
2006 Pat Welborn
2006 David Williams
2007 Joe Beitler
2007 Jack Grant
2007 Tamara P. Williams
2008 Clifford Lee
2008 Zetta Hart
2008 Ron  Snider
2008 Randy Woodum
2009 Steve Bennett
2009 Bruce Handley
2009 Marion "Chip" Smith
2010 Chuck Poteet
2010 Peter Sellier
2010 Bill Wescott
2011 Jib Ahmad
2011 Susan Hansen
2011 Pat Whitnel
2012 Christine Jackson
2012 Jim Ebanks
2012 Darryll Bond
2013 Kurt  Goedecke
2013 Stewart  Saims
2013 Dennis Williams
2014 Dana Beebe
2014 Kurt  Brochu
2014 Kim  Muckridge
2015 Craig Davis
2015 Bill Krell, D.D.S.
2015 John  Tobin

*deceased      ^awarded from another council

District Awards

Year

Award

First Name

Last Name

Unit

Number

1979      Family of the Year Robert & Barbara Boteler    
1980 Family of the Year Charles & Eleanor  Asaud    
1981 Family of the Year Lewis & Avanelle Mattingly    
1982 Family of the Year Richard & Janice Bassett    
1983 Family of the Year John & Gussie Lee Leatherman    
1984 Family of the Year Henry & Donna  Olson    
1985 Family of the Year Earl & Mary Ann Peebles    
1986 Family of the Year Ron & Gretchen Thorp    
1987 Family of the Year Ray & Mavis Gold    
1988 Family of the Year Stewart & Lynn Gagnon    
1989 Family of the Year Greg & Carolyn Parratt    
1990 Family of the Year Tommy & Barbara Neumann    
1991 Family of the Year Edward & Karena Martin    
1992 Family of the Year Ed & Deb Grun    
1993 Chatered Partner Award St Peter United Church of Christ      
1994 Chatered Partner Award St Jerome Catholic Church      
1995 Family of the Year Kim & Lynell Kennedy    
1995 Chatered Partner Award Westlake Volunteer Fire Dept      
1996 Family of the Year David & Deborah Huff    
1995 Spirit Award Ed  Johnson    
1995 Spirit Award Michael Moore    
1995 Spirit Award Roice Nelson    
1995 Spirit Award Lee Demers Pack 152
1995 Spirit Award Kenneth Green Pack 1040
1995 Spirit Award C. Tom Avery    
1995 Spirit Award Wayne Boteler, Sr    
1995 Spirit Award Christopher Brown    
1995 Spirit Award James Brown    
1995 Spirit Award Kay Cole    
1995 Spirit Award Tom Ewing    
1995 Spirit Award Kathy Grundy    
1995 Spirit Award Charlie Handley    
1995 Spirit Award Gerald Harper    
1995 Spirit Award Melvin Hart    
1995 Spirit Award Richard E Hitchens    
1995 Spirit Award Howard Huey    
1995 Spirit Award Deborah Huff    
1995 Spirit Award Margaret Huhn    
1995 Spirit Award Laurie Jenkins    
1995 Spirit Award Kay Kuehner    
1995 Spirit Award Susan Laird    
1995 Spirit Award Dave McCoy    
1995 Spirit Award Sprit Motion    
1995 Spirit Award Cathy Orlando    
1995 Spirit Award Larry Ormand    
1995 Spirit Award Susan Patterson    
1995 Spirit Award Allen Peterson    
1995 Spirit Award Linda Peterson    
1995 Spirit Award Michael Pierce    
1995 Spirit Award Mary Reed    
1995 Spirit Award Debbie Ricks    
1995 Spirit Award William Robbins    
1995 Spirit Award John Sager    
1995 Spirit Award Gregory A Stay    
1995 Spirit Award Sherry Todar    
1996 Chatered Partner Award St Thomas Presbyterian Church      
1997 Family of the Year Jim & Nancy Moore    
1996 Spirit Award Lynn Alan Palmer Pack 35
1996 Spirit Award Sandi Schreiber Pack 152
1996 Spirit Award Carmen Gay Pack 235
1996 Spirit Award Anna Carter Pack 337
1996 Spirit Award Ebie Nametz Pack 552
1996 Spirit Award Deanna Fenner Pack 567
1996 Spirit Award Vida Tuminas Pack 599
1996 Spirit Award Warren Villar Pack 673
1996 Spirit Award Rob Modglin Pack 728
1996 Spirit Award Clayton Amacker, Jr Pack 798
1996 Spirit Award Allen Johnston Pack 827
1996 Spirit Award Sara Shaw Pack 901
1996 Spirit Award Jeff Lester Pack 1040
1996 Spirit Award Pat Lauritzen Pack 1065
1996 Spirit Award Beth  West Pack 1094
1996 Spirit Award Bernie Weber Pack 1353
1996 Spirit Award Matt Earnest Pack 1631
1996 Spirit Award Bob Johnson Post 1047
1996 Spirit Award Timothy P Gebauer Team 1051
1996 Spirit Award Glennda  Grigsby Troop 35
1996 Spirit Award Dan Welsh Troop 73
1996 Spirit Award George C Zedan Troop 152
1996 Spirit Award Deborah Pierce Troop 235
1996 Spirit Award Mike McBrayer Troop 424
1996 Spirit Award Steve Allen Troop 567
1996 Spirit Award Gary Skinner Troop 599
1996 Spirit Award Max Stringer Troop 631
1996 Spirit Award Wilder Kuhn Troop 641
1996 Spirit Award Greg Jungeblut Troop 642
1996 Spirit Award Kirk K. Weaver Troop 652
1996 Spirit Award Byron Wade Troop 837
1996 Spirit Award Michael Mattern Troop 920
1996 Spirit Award Robert Ross Troop 993
1996 Spirit Award Gary Jones Troop 1047
1996 Spirit Award John Bickley Troop 1146
1997 Chatered Partner Award Memorial Drive Presbyterian Church      
1998 Family of the Year Michael & Kay Cole    
1997 Spirit Award Stephen A Stakemiller Pack 35
1997 Spirit Award Inga Domask Pack 35
1997 Spirit Award Susan F Short Pack 37
1997 Spirit Award Sherman Lajmer Pack 37
1997 Spirit Award Sophi Lindsay Pack 152
1997 Spirit Award Edith Horrell Pack 152
1997 Spirit Award Kari Richardson Pack 164
1997 Spirit Award Richard Long Pack 239
1997 Spirit Award Gary Cancienne Pack 239
1997 Spirit Award Rebecca McCormick Pack 343
1997 Spirit Award Debbie Godray Pack 343
1997 Spirit Award John Davis Pack 353
1997 Spirit Award Lucy Smith Pack 511
1997 Spirit Award Larry Wild Pack 525
1997 Spirit Award Guggenheim Alvin Pack 552
1997 Spirit Award Carol Osborn Pack 558
1997 Spirit Award Melissa D Townsend Pack 567
1997 Spirit Award Jeannette Maurer Pack 567
1997 Spirit Award Alice Williams Pack 598
1997 Spirit Award Eileen Thurston Pack 598
1997 Spirit Award Carol Martinez Pack 599
1997 Spirit Award Michelle Gregory Pack 634
1997 Spirit Award Howard Hill Pack 634
1997 Spirit Award Steve Cook Pack 673
1997 Spirit Award Clement Barrere, Jr Pack 695
1997 Spirit Award Susan Starling Pack 704
1997 Spirit Award Scott Nichols Pack 728
1997 Spirit Award Ruth Boren Pack 798
1997 Spirit Award Bob Grundy Pack 827
1997 Spirit Award Stephanie Dickson Pack 922
1997 Spirit Award Frank Aranza Pack 925
1997 Spirit Award Eric Duhon Pack 1029
1997 Spirit Award Kathy Boudreaux Pack 1087
1997 Spirit Award Kathy Flanagan Pack 1094
1997 Spirit Award Michael Bartlett Pack 1094
1997 Spirit Award Carol Jones Pack 1235
1997 Spirit Award Debbie Betz Pack 1353
1997 Spirit Award Becky Bollman Pack 1353
1997 Spirit Award Sheri Rede Pack 1704
1997 Spirit Award Pal Comstock Post 140
1997 Spirit Award Luis Santiago Post 152
1997 Spirit Award Candace Tannery Post 666
1997 Spirit Award Reynolds B Cahoon Post 1047
1997 Spirit Award Corey Grua Post 1047
1997 Spirit Award Glen R Flanagan Team 1051
1997 Spirit Award Lyle Rowbury Team 1051
1997 Spirit Award Warren D Brown Troop 73
1997 Spirit Award Dudley Keng Troop 73
1997 Spirit Award Roger Pruitt Troop 104
1997 Spirit Award Paul McKee Troop 140
1997 Spirit Award Robert Logan Troop 152
1997 Spirit Award Jim Scott Troop 152
1997 Spirit Award David W Huff Troop 230
1997 Spirit Award Brian Haight Troop 230
1997 Spirit Award Lorna Winoske Troop 235
1997 Spirit Award Ted Glazebrook Troop 511
1997 Spirit Award Ed Simmons Troop 567
1997 Spirit Award Carl Dore Troop 567
1997 Spirit Award Kenneth Calhoun Troop 598
1997 Spirit Award Henry Hilder Troop 599
1997 Spirit Award Walter Brookhart Troop 599
1997 Spirit Award Dudley Hudson Troop 625
1997 Spirit Award Jack L Keith Troop 631
1997 Spirit Award Kenneth W Allen Troop 641
1997 Spirit Award Keith Fletcher Troop 641
1997 Spirit Award Randy Woodum Troop 642
1997 Spirit Award Sheryn Major Troop 652
1997 Spirit Award Leslie Cadwallader Troop 652
1997 Spirit Award Greg E Coulter Troop 673
1997 Spirit Award Keith Coulter Troop 673
1997 Spirit Award Richard Wodnik Troop 825
1997 Spirit Award Terry L Morton Troop 827
1997 Spirit Award Susan Smith Troop 827
1997 Spirit Award Michael Jones Troop 837
1997 Spirit Award Ben Conner Troop 852
1997 Spirit Award Terry E Herrera Troop 898
1997 Spirit Award Ross Underhill Troop 920
1997 Spirit Award Tom Dewitz Troop 993
1997 Spirit Award Brent D Weber Troop 1047
1997 Spirit Award Doug Hastings Troop 1047
1997 Spirit Award Craig  Lauritzen Troop 1065
1997 Spirit Award Tom Beebe Troop 1089
1997 Spirit Award Jerry Beard Troop 1089
1997 Spirit Award Jeff Meyers Troop 1146
1997 Spirit Award William Hottman Troop 1146
1997 Spirit Award Terry Morse Troop 1288
1997 Spirit Award Bill Alvarez Troop 1836
1998 Chatered Partner Award Chapelwood Methodist Church      
1999 Family of the Year Ed & Pat Dobson    
1998 Spirit Award Eliseo Munoz Crew 152
1998 Spirit Award Teri Smith Crew 827
1998 Spirit Award Len Hughes Crew 1047
1998 Spirit Award John W Holden Pack 37
1998 Spirit Award Edith Hubenak Pack 152
1998 Spirit Award Amy  Sutton Pack 239
1998 Spirit Award Christina Masso Pack 424
1998 Spirit Award Casey Smith Pack 424
1998 Spirit Award Fred Juch Pack 525
1998 Spirit Award George Rino Pack 525
1998 Spirit Award Tamara Williams Pack 552
1998 Spirit Award Penny Wilson Pack 558
1998 Spirit Award Barbara Bozeman Pack 598
1998 Spirit Award Dan Leonard Pack 634
1998 Spirit Award Cathy Williams Pack 634
1998 Spirit Award Jim  Ebanks Pack 673
1998 Spirit Award Onie Plummer Pack 695
1998 Spirit Award Lori Powell Pack 827
1998 Spirit Award Michele Sorenson Pack 902
1998 Spirit Award Denise Dominic Pack 1029
1998 Spirit Award Debra Courson Pack 1038
1998 Spirit Award Ted Romig Pack 1094
1998 Spirit Award Dennis Iselt Pack 1209
1998 Spirit Award Hermann Ng Team 827
1998 Spirit Award Floyd Lunt Team 1051
1998 Spirit Award Henry Lindsay Troop 152
1998 Spirit Award Richard Shanley Troop 179
1998 Spirit Award Sue Rode Troop 230
1998 Spirit Award Larry Stehling Troop 424
1998 Spirit Award Charlie Taylor Troop 590
1998 Spirit Award Craig Rench Troop 599
1998 Spirit Award Mark Rupert Troop 599
1998 Spirit Award James Mulligan Troop 641
1998 Spirit Award Trey Morman Troop 642
1998 Spirit Award Arthur McDanel Troop 652
1998 Spirit Award Paul King Troop 827
1998 Spirit Award Harold Maddocks Troop 837
1998 Spirit Award Patricia West Troop 922
1998 Spirit Award Charles Steffler Troop 993
1998 Spirit Award Jeff Jurinak Troop 1047
1998 Spirit Award Kyle Guidry Troop 1089
1998 Spirit Award Ray Farrell Troop 1288
1998 Spirit Award Jim  Anderson Troop 1836
1999 Chatered Partner Award Memorial Drive United Methodist Church      
2000 Family of the Year Harold & Sally Maddocks    
1999 Spirit Award Mara M Buechele Crew 152
1999 Spirit Award Paul Pearson Pack 37
1999 Spirit Award Janie T Grant Pack 152
1999 Spirit Award Jack D Howell Pack 239
1999 Spirit Award Robin White Pack 304
1999 Spirit Award Philip O Hepperd Pack 343
1999 Spirit Award Jim Pagonis Pack 343
1999 Spirit Award Roy James Pack 353
1999 Spirit Award Ralph Clark Pack 424
1999 Spirit Award Marti Thorne Pack 424
1999 Spirit Award Rene R Burns Pack 552
1999 Spirit Award Patrick T Neal Pack 552
1999 Spirit Award Bill McDonald Pack 558
1999 Spirit Award Debbie Gaul Pack 567
1999 Spirit Award Carlos Balbontin Pack 634
1999 Spirit Award Tom Bett Pack 673
1999 Spirit Award Drew Cochran Pack 798
1999 Spirit Award Rhonda Perry Pack 827
1999 Spirit Award Jeannie Perrot Pack 1038
1999 Spirit Award Paul Huttenhoff Pack 1087
1999 Spirit Award Debi Hill Pack 1209
1999 Spirit Award Carol J Hazen Troop 152
1999 Spirit Award Daphne Scharar Troop 152
1999 Spirit Award Keith J Clanahan Troop 230
1999 Spirit Award Jack Furrer Troop 424
1999 Spirit Award David Williams Troop 567
1999 Spirit Award Christine Wesley Troop 590
1999 Spirit Award Milton Davis Troop 599
1999 Spirit Award John C Landon Troop 599
1999 Spirit Award Dennis W Williams Troop 641
1999 Spirit Award Martin Mayo Troop 642
1999 Spirit Award Delores A Chambers Troop 652
1999 Spirit Award Patricia A Dobson Troop 652
1999 Spirit Award Michael Pearce Troop 664
1999 Spirit Award Donald Millik Troop 673
1999 Spirit Award Charlie Packeco Troop 827
1999 Spirit Award Karen Y Hill Troop 992
1999 Spirit Award Benno Dunn Troop 993
1999 Spirit Award Jim Robinson Troop 1089
1999 Spirit Award Pam Griffin Troop 1148
2000 Chatered Partner Award St Peter's United Methodist Church      
2001 Family of the Year Mike & Stephanie Dickson    
2000 Family of the Year Jim & Mara Buechele    
2000 Spirit Award Ana Munoz Crew 152
2000 Spirit Award Roice Nelson Crew 1047
2000 Spirit Award Connie Diller Pack 152
2000 Spirit Award Trish Carlberg Pack 209
2000 Spirit Award Anita Cagle Pack 211
2000 Spirit Award Frank Coselli Pack 353
2000 Spirit Award Sheryl Adams Pack 545
2000 Spirit Award Bill Edleman Pack 545
2000 Spirit Award Scott Coleman Pack 552
2000 Spirit Award Mark Kosmoski Pack 552
2000 Spirit Award Cheryl Robbins Pack 567
2000 Spirit Award Donna Flanagan Pack 599
2000 Spirit Award Mark Flanagan Pack 599
2000 Spirit Award Tim Kurtin Pack 673
2000 Spirit Award Eddie Thompson Pack 673
2000 Spirit Award Bruce Handley Pack 1038
2000 Spirit Award Mark Richardson Pack 1038
2000 Spirit Award Tammy Croman Pack 1087
2000 Spirit Award Barbara Wood Pack 1094
2000 Spirit Award Nanette Cosban Pack 1353
2000 Spirit Award Linda Robin Pack 1631
2000 Spirit Award Steve Wilkerson Pack 1631
2000 Spirit Award Hank Houghton Troop 152
2000 Spirit Award David Vandenabeele Troop 209
2000 Spirit Award Ty Gaston Troop 230
2000 Spirit Award Chris Lauhoff Troop 424
2000 Spirit Award Sarah Rose Troop 424
2000 Spirit Award Bob Schettek Troop 424
2000 Spirit Award Rich Chandler Troop 490
2000 Spirit Award Ginger Brezger Troop 598
2000 Spirit Award Clarence Morgan Troop 598
2000 Spirit Award Robert Burns Troop 599
2000 Spirit Award Charles Tuggle Troop 599
2000 Spirit Award Paula Brinkley Troop 641
2000 Spirit Award Richard Tauber Troop 642
2000 Spirit Award Jim West Troop 642
2000 Spirit Award Chip Gille Troop 652
2000 Spirit Award Alvin Guggenheim, Jr. Troop 652
2000 Spirit Award James Duca Troop 673
2000 Spirit Award Stan Kuper Troop 673
2000 Spirit Award Patti Nolte Troop 827
2000 Spirit Award Joe Hacking Troop 837
2000 Spirit Award Tommy Neumann Troop 852
2000 Spirit Award Ross Underhill Troop 922
2000 Spirit Award Irene Pavlovsky Troop 925
2000 Spirit Award Debra Courson Troop 993
2000 Spirit Award Greg Branning Troop 1047
2000 Spirit Award Lee Bell Troop 1089
2000 Spirit Award Klaus Domagalski Troop 1288
2000 Spirit Award Allan Flemming Troop 1288
2000 Spirit Award Kevin Deal Troop 1836
2000 Spirit Award Paula Gochnour Troop 1836
2001 Chatered Partner Award BP Americas, Inc.      
2001 Family of the Year Lori & Sons Powell    
2001 Spirit Award Karen Weiskopf Crew 152
2001 Spirit Award Brian Stein Crew 1047
2001 Spirit Award Rudy Flores Pack 152
2001 Spirit Award John Childers Pack 209
2001 Spirit Award Kim Alexander Pack 211
2001 Spirit Award Diane Anderle Pack 304
2001 Spirit Award Melissa D Gargani Pack 353
2001 Spirit Award Michael O'Krinsky Pack 545
2001 Spirit Award Michael Rahaim Pack 545
2001 Spirit Award Steve Jessup Pack 552
2001 Spirit Award Rebecca Robertson Pack 552
2001 Spirit Award Stacei Hall Pack 567
2001 Spirit Award Jullie Campbell Pack 598
2001 Spirit Award Ernie Forzano Pack 598
2001 Spirit Award Thomas Andreen Pack 652
2001 Spirit Award Bill Schoeffield Pack 673
2001 Spirit Award Anne Tauber Pack 673
2001 Spirit Award Marv Pharaon Pack 728
2001 Spirit Award Pat Welborn Pack 798
2001 Spirit Award Lisa Brinker Pack 827
2001 Spirit Award George C Duggan Pack 925
2001 Spirit Award Wendy Johnson Pack 925
2001 Spirit Award Carolyn Klein Pack 1038
2001 Spirit Award John Parffrey Pack 1038
2001 Spirit Award Doreen Dennison Pack 1040
2001 Spirit Award Louanna Cahoon Pack 1094
2001 Spirit Award Corrine Plant Pack 1353
2001 Spirit Award Lori Olson Pack 1631
2001 Spirit Award Frank Underwood Troop 152
2001 Spirit Award Kevin McCormick Troop 230
2001 Spirit Award James T. Burrell Troop 599
2001 Spirit Award Allen D. Wilson Troop 599
2001 Spirit Award Randy Starnes Troop 631
2001 Spirit Award David Childers Troop 641
2001 Spirit Award Tamara Scott Troop 641
2001 Spirit Award Arthur Grove Troop 642
2001 Spirit Award Paula Schiffer Troop 642
2001 Spirit Award Michael Chambers Troop 652
2001 Spirit Award Mark Weisenhorn Troop 664
2001 Spirit Award Chris Eckert Troop 673
2001 Spirit Award Richard Lammons Troop 673
2001 Spirit Award F.E. Stacy Troop 827
2001 Spirit Award Sally F. Maddock Troop 837
2001 Spirit Award Lorna Paine Troop 993
2001 Spirit Award Marv Lunt Troop 1047
2001 Spirit Award Chris Schmidt Troop 1051
2001 Spirit Award James Hudspeth Troop 1089
2001 Spirit Award Robert Gillette Troop 1146
2001 Spirit Award Janet Glaeser Troop 1288
2001 Spirit Award Larry Huebel Troop 1288
2001 Spirit Award Pamela Sager Troop 1835
2001 Spirit Award Paula Gochnour Troop 1836
2002 Chatered Partner Award Holy Covenant UMC      
2002 Family of the Year Don, Jo, Dustin, Scott Leever    
2002 Golden Keyboard Award Marvin Kiel    
2002 Spirit Award Kelly Maria Maldonado Crew 152
2002 Spirit Award Brian Stine Crew 1047
2002 Spirit Award Jack Grant Pack 152
2002 Spirit Award Randy Oakley Pack 164
2002 Spirit Award Rudy Lturria Pack 211
2002 Spirit Award Barry Barentine Pack 337
2002 Spirit Award Kathy Whitley Pack 353
2002 Spirit Award David Allen Craddock Pack 525
2002 Spirit Award Cheryl Walsh Patterson Pack 525
2002 Spirit Award Brian Patton Pack 567
2002 Spirit Award Areef Choudhury Pack 585
2002 Spirit Award Anne Hanaoka Pack 585
2002 Spirit Award Connie Batiste Pack 634
2002 Spirit Award Jeanne Chaffee Pack 673
2002 Spirit Award Bill Schoeffield Pack 673
2002 Spirit Award Haitham Pharaon Pack 728
2002 Spirit Award Deb Goodburn Pack 827
2002 Spirit Award John Hood Pack 925
2002 Spirit Award Andrew Young Pack 925
2002 Spirit Award Kim A Clayton Pack 1040
2002 Spirit Award Zhennia Silverman Pack 1040
2002 Spirit Award Timothy P Gebauer Pack 1094
2002 Spirit Award Mary Austin Martin Pack 1353
2002 Spirit Award Sherry Harn Pack 1631
2002 Spirit Award William L, Jr Krell Pack 1703
2002 Spirit Award Shane T Gillett Team 1051
2002 Spirit Award Jeanne Palmer Troop 152
2002 Spirit Award James G Neville Troop 230
2002 Spirit Award Fred Rusty Darsey Troop 251
2002 Spirit Award Rick Davison Troop 424
2002 Spirit Award Dana C Beebe Troop 599
2002 Spirit Award Ray P Nix Troop 599
2002 Spirit Award John Sullivan Troop 631
2002 Spirit Award Edward, Jr. Johnson Troop 641
2002 Spirit Award Deborah Spradlin Troop 641
2002 Spirit Award Randy Ayers Troop 642
2002 Spirit Award Joe Beitler Troop 642
2002 Spirit Award Leslie G Lanham Troop 652
2002 Spirit Award Linn B Osborn Troop 652
2002 Spirit Award Pat Whitnel Troop 664
2002 Spirit Award Kathie Kosicki Troop 673
2002 Spirit Award Bob Welch Troop 673
2002 Spirit Award Rosemary Hesterly Troop 827
2002 Spirit Award Kirk Michael Moore Troop 837
2002 Spirit Award Michael M Bahm Troop 922
2002 Spirit Award Chuck Cox Troop 925
2002 Spirit Award Randy Robinson Troop 925
2002 Spirit Award Mark Richardson Troop 993
2002 Spirit Award Glen M Jones Troop 1047
2002 Spirit Award Rick Fladung Troop 1089
2002 Spirit Award Hardie Morgan Troop 1089
2002 Spirit Award David Frishman Troop 1224
2002 Spirit Award Wayne Fairley Troop 1288
2002 Spirit Award Larry Sims Troop 1288
2002 Spirit Award Jim Leeland Troop 1836
2003 Chatered Partner Award None      
2003 Family of the Year Paul & Beth, Joe, Anna, Tom, John, John Sr. Huttenhoff    
2003 Golden Keyboard Award Larry  Stehling    
2003 Spirit Award Rusty Darsey Crew 152
2003 Spirit Award Mike Milich Crew 1047
2003 Spirit Award Ron Snider Pack 152
2003 Spirit Award Judy Jackson Pack 164
2003 Spirit Award Pam Schutt Pack 211
2003 Spirit Award James   Meredith Pack 239
2003 Spirit Award Henri Tallichet Pack 337
2003 Spirit Award Cindy Tanner Pack 337
2003 Spirit Award Mary  Mahon Pack 353
2003 Spirit Award Donna Lanier Pack 545
2003 Spirit Award Tanya Reno Pack 545
2003 Spirit Award Debbie Cash Pack 548
2003 Spirit Award Noe Martinez Pack 557
2003 Spirit Award Melanie Rodriquez Pack 567
2003 Spirit Award Robert Rodriquez Pack 567
2003 Spirit Award Cindy Price Pack 585
2003 Spirit Award Michael Roquemore Pack 585
2003 Spirit Award Ilene Levine Pack 598
2003 Spirit Award Alysia  Richards-Turner Pack 598
2003 Spirit Award Bill Ballew Pack 673
2003 Spirit Award Tessie Skulski Pack 673
2003 Spirit Award Daniel J Brinker Pack 827
2003 Spirit Award Louise Lawrence Pack 1038
2003 Spirit Award Linda Linsey Pack 1038
2003 Spirit Award Linda Onstott Pack 1038
2003 Spirit Award Lisa D. Stevens-Say Pack 1040
2003 Spirit Award Jeffrey S. Williams Pack 1040
2003 Spirit Award Roxanne Cook Pack 1353
2003 Spirit Award Thomas  Hull Team 837
2003 Spirit Award Timothy P Gebauer Team 1051
2003 Spirit Award Allen D. Chernosky Troop 209
2003 Spirit Award Patton King Troop 209
2003 Spirit Award Bob Schettek Troop 230
2003 Spirit Award Tom St. John Troop 251
2003 Spirit Award Donna Loocke Troop 424
2003 Spirit Award Doug Schwartz Troop 424
2003 Spirit Award Derek Dwayne Spier Troop 557
2003 Spirit Award Maria Ferley Troop 567
2003 Spirit Award Orlando C Montesino Troop 599
2003 Spirit Award Larry C. Wild, Jr. Troop 599
2003 Spirit Award Shane T Pettus Troop 641
2003 Spirit Award Bob Parkey Troop 642
2003 Spirit Award John C Calhoun Troop 652
2003 Spirit Award Keith Coulter Troop 652
2003 Spirit Award James T Mockler Troop 664
2003 Spirit Award Kent Bettisworth Troop 673
2003 Spirit Award John Bonn Troop 673
2003 Spirit Award Mark Kosicki Troop 673
2003 Spirit Award Richard Young Troop 827
2003 Spirit Award Penny Maranville Troop 837
2003 Spirit Award David Dykstra Troop 922
2003 Spirit Award Mike Masse Troop 925
2003 Spirit Award Terri  Williams Troop 925
2003 Spirit Award Bill Leary Troop 993
2003 Spirit Award John Turner Troop 1047
2003 Spirit Award Doug Campbell Troop 1089
2003 Spirit Award Bruce Mavis Troop 1288
2003 Spirit Award Pernard  Peck Troop 1288
2003 Spirit Award John W Holden Troop 1836
2004 Chatered Partner Award Spring Branch Independent School District      
2004 Family of the Year Russell & Tammy , James & Darrell Williams    
2004 Golden Keyboard Award James Neville    
2004 Spirit Award Anne Olson Crew 152
2004 Spirit Award Cathy Husak Pack 152
2004 Spirit Award Patti Wick Pack 164
2004 Spirit Award Hollis Rutherford Pack 211
2004 Spirit Award Dan Remington Pack 337
2004 Spirit Award Joseph Dante Pack 343
2004 Spirit Award Dianne Metcalf Pack 343
2004 Spirit Award Sheryl Ray Pack 353
2004 Spirit Award Noe Martinez Pack 542
2004 Spirit Award Mark Jeffries Pack 543
2004 Spirit Award David Wolf Pack 548
2004 Spirit Award Nancy Lombard Pack 567
2004 Spirit Award Bernard Reilly Pack 585
2004 Spirit Award Gina Schmitt Pack 585
2004 Spirit Award Gina Dickerson Pack 673
2004 Spirit Award Bryon  Vecera Pack 673
2004 Spirit Award Michael Scherer Pack 827
2004 Spirit Award Bruce Pettengill Pack 911
2004 Spirit Award Billy Austin Pack 1038
2004 Spirit Award Marita Guillen Pack 1038
2004 Spirit Award Kevin Breunig Pack 1040
2004 Spirit Award Robert Frame Pack 1078
2004 Spirit Award Kathy Flanagan Pack 1094
2004 Spirit Award Michelle Rivas Pack 1158
2004 Spirit Award Steve Short Team 1051
2004 Spirit Award Mark Buechle Troop 152
2004 Spirit Award Kurt Lobpries Troop 209
2004 Spirit Award Neil Stillman Troop 209
2004 Spirit Award Chet Austin Troop 230
2004 Spirit Award Nancy Taylor Troop 230
2004 Spirit Award Leonard Rivera Troop 251
2004 Spirit Award Brad Commons Troop 424
2004 Spirit Award Steve Klawinsky Troop 424
2004 Spirit Award Steve Secrest Troop 557
2004 Spirit Award Walter Bozeman Troop 599
2004 Spirit Award Kenton Fickes Troop 599
2004 Spirit Award Daniel J McKenzie Troop 599
2004 Spirit Award Henry Kollenberg Troop 641
2004 Spirit Award David Ray Troop 641
2004 Spirit Award Kevin Jones Troop 642
2004 Spirit Award Lynn Mays Troop 642
2004 Spirit Award Randy Stephen Troop 652
2004 Spirit Award Dana  Harkey Troop 664
2004 Spirit Award Sam Gowdy Troop 798
2004 Spirit Award Dan Brinker Troop 827
2004 Spirit Award William David Moore Troop 852
2004 Spirit Award Andrea Skinner Troop 922
2004 Spirit Award Steve Solomon Troop 993
2004 Spirit Award Robert Gillette Troop 1146
2005 Family of the Year Charles & Pauline , Royce Curnutt    
2005 Golden Keyboard Award Paul Ventura    
2005 Spirit Award Lindsey Lee  Crew 152
2005 Spirit Award Corrine Drom Crew 444
2005 Spirit Award David Williams Pack 152
2005 Spirit Award Jill Burnside Pack 164
2005 Spirit Award Laura Mettler Pack 164
2005 Spirit Award Michael Brown Pack 239
2005 Spirit Award Rebecca Walters Pack 337
2005 Spirit Award Forrest Bjerkas Pack 343
2005 Spirit Award Susan Bjerkas Pack 343
2005 Spirit Award John Childers Pack 424
2005 Spirit Award Brad Cummons Pack 424
2005 Spirit Award Pamela Berendt Pack 525
2005 Spirit Award Kenneth Jones Pack 525
2005 Spirit Award Mark Ridgeway Pack 543
2005 Spirit Award Evelyn Schwin Pack 548
2005 Spirit Award Thomas Annestrand Pack 585
2005 Spirit Award John Dessalet Pack 585
2005 Spirit Award Patrick T Neal Pack 641
2005 Spirit Award Michael Silva Pack 641
2005 Spirit Award Kathleen Falcona Pack 673
2005 Spirit Award Kathleen Hibbler Pack 673
2005 Spirit Award Jibrael Ahmad Pack 798
2005 Spirit Award Michelle Schneider Pack 798
2005 Spirit Award Doug Lawrence Pack 1038
2005 Spirit Award Gary Tittle Pack 1038
2005 Spirit Award Elliot Bradshaw Pack 1040
2005 Spirit Award Don  Von Borsel Pack 1040
2005 Spirit Award Pauline Curnutt Troop 152
2005 Spirit Award Frank Aranza Jr Troop 209
2005 Spirit Award Paul Connolly Troop 209
2005 Spirit Award Lisa Kirkwood Troop 230
2005 Spirit Award William Roberts  Troop 230
2005 Spirit Award Eugene Kuchta Troop 251
2005 Spirit Award Oscar Walker Troop 353
2005 Spirit Award Tom Shott Troop 557
2005 Spirit Award Debbie Gaul Troop 567
2005 Spirit Award Ed Weisner Troop 567
2005 Spirit Award Edward  Coleman Troop 599
2005 Spirit Award Currie Evans Troop 599
2005 Spirit Award Johnie Patterson Troop 599
2005 Spirit Award John Bone Troop 642
2005 Spirit Award Kevin Jones Troop 642
2005 Spirit Award Steve Jessup Troop 652
2005 Spirit Award James Robin Troop 664
2005 Spirit Award Mary Harrison Troop 673
2005 Spirit Award Bill Schoeffield Troop 673
2005 Spirit Award Richard Bagby Troop 789
2005 Spirit Award Steven Stacy Troop 827
2005 Spirit Award Wayne Perich Troop 1047
2005 Spirit Award Phillip Miller Troop 1051
2005 Spirit Award Peter Sellier Troop 1089
2005 Spirit Award Bill Sillman Troop 1089
2005 Spirit Award Larry Talecki Troop 1146
2005 Spirit Award Charles Lickteig Troop 1288
2005 Spirit Award Louis  Meneghetti Troop 1288
2006 Chatered Partner Award St. Catherine Siena Catholic Church      
2006 Family of the Year Derek, Julie, Derek R, Nicholas Spier    
2006 Golden Keyboard Award Melisa Iturria    
2006 Spirit Award Mark Warden Crew 1047
2006 Spirit Award Shannon Ripkowski Pack 152
2006 Spirit Award Sue Saims Pack 152
2006 Spirit Award Susan "Sue" Sorensen Pack 164
2006 Spirit Award Suzie Yost Pack 239
2006 Spirit Award Paul Winski Pack 337
2006 Spirit Award Norma Joe Pack 353
2006 Spirit Award Michael Mettler Pack 393
2006 Spirit Award Jennifer Spangle Pack 393
2006 Spirit Award Cindy Price Pack 585
2006 Spirit Award Kristine Rotwell Pack 585
2006 Spirit Award John Kiappes Pack 641
2006 Spirit Award Karen Kiappes Pack 641
2006 Spirit Award Clay Collins Pack 798
2006 Spirit Award Elizabeth Scherer Pack 827
2006 Spirit Award Mel Malone Pack 1038
2006 Spirit Award Debbie Noriega Pack 1038
2006 Spirit Award James Petrie Pack 1040
2006 Spirit Award Antonio Quiros Pack 1040
2006 Spirit Award Kay Harlan Pack 1094
2006 Spirit Award Mark Beckstrom Team 1051
2006 Spirit Award Paul Hattermann Troop 73
2006 Spirit Award Robin Aranza Troop 209
2006 Spirit Award Stewart Cox Troop 209
2006 Spirit Award Noe Martinez Troop 230
2006 Spirit Award Michael Schilly Troop 230
2006 Spirit Award Ceciah Griffin Troop 251
2006 Spirit Award Joe Garcia Troop 424
2006 Spirit Award Cindy Tanner Troop 424
2006 Spirit Award David Moore Troop 567
2006 Spirit Award Claudia Gomez Troop 631
2006 Spirit Award Brian Burgess Troop 664
2006 Spirit Award Don Keller Troop 1047
2006 Spirit Award Hardie Morgan Troop 1089
2006 Spirit Award Brad Prather Troop 1089
2006 Spirit Award Matt Parris Troop 1146
2006 Spirit Award Kenneth Roach Troop 1288
2006 Spirit Award Kevin Deal Troop 1836
2007 Chatered Partner Award Housman Elem Communities in School      
2007 Family of the Year Walt & Barbara, Patrick & Beverly Bozeman    
2007 Golden Keyboard Award Charles Curnutt    
2007 Robert Root Commissioner Service Award Marvin Kiel    
2007 Robert Root Commissioner Service Award Hank Olson    
2007 Spirit Award Susan Brown Pack 73
2007 Spirit Award George C Levandoski Pack 152
2007 Spirit Award Susie Cantu Pack 410
2007 Spirit Award John  Tobin Pack 599
2007 Spirit Award Marion "Chip" Smith Pack 747
2007 Spirit Award Debra Rhoden Pack 798
2007 Spirit Award Shawn Rhoden Pack 798
2007 Spirit Award Eric Schovasja Pack 1038
2007 Spirit Award Tracy Baker Pack 1040
2007 Spirit Award David Ladyga Pack 1040
2007 Spirit Award Gail Parry Pack  747
2007 Spirit Award Gary Castello Troop 152
2007 Spirit Award John  Palmer Troop 598
2007 Spirit Award Alan Croley Troop 599
2007 Spirit Award Craig Davis Troop 599
2007 Spirit Award Allen D. Gibson Troop 599
2007 Spirit Award Harry  Chambers Troop 641
2007 Spirit Award Bob Withers Troop 641
2007 Spirit Award Terry Gunter Troop 642
2007 Spirit Award Don  Sweat Troop 642
2007 Spirit Award Teresa Hitt Troop 1089
2007 Spirit Award Sean Tseng Troop 1089
2007 Spirit Award Jibrael Ahmad Troop 1836
2007 Spirit Award Susan  Mulvey Troop  922
2008 Chatered Partner Award Christ United Memorial Lutheran Church      
2008 Family of the Year David & Allison,   Andrew & William Fowler    
2008 Robert Root Commissioner Service Award Jim Wahrenberger    
2008 Spirit Award John Muniz Pack 152
2008 Spirit Award Eric Kuhn Pack 599
2008 Spirit Award Bart Tomeer Pack 673
2008 Spirit Award Tim Kidwell Pack 798
2008 Spirit Award Irene Kuchta Pack 798
2008 Spirit Award Christine Jackson Pack 825
2008 Spirit Award Kimberly Muckridge Pack 1038
2008 Spirit Award Andrew Fisher Pack 1040
2008 Spirit Award Courtney Fisher Pack 1040
2008 Spirit Award John Kummer Troop 152
2008 Spirit Award Terri  Minero Troop 598
2008 Spirit Award William Hern Troop 599
2008 Spirit Award Randolph Lakner Troop 599
2008 Spirit Award Robert Adkins Troop 641
2008 Spirit Award Chris Burkhard Troop 641
2008 Spirit Award Jay Carter Troop 642
2008 Spirit Award Lisa Clayton Troop 642
2008 Spirit Award Gary Bankhead Troop 673
2008 Spirit Award Tom Shaffer Troop 922
2008 Spirit Award Thomas Braschayko Troop 1089
2008 Spirit Award Steve Smith Troop 1089
2008 Spirit Award John Sutjak Troop 1836
2009 Chatered Partner Award Chapelwood United Methodist Church      
2009 Family of the Year Art & Jayne, Max, Carrick & Gus Leuterman    
2009 Robert Root Commissioner Service Award John  Childs    
2009 Spirit Award Laura Hebert Pack 73
2009 Spirit Award Randy Hebert Pack 73
2009 Spirit Award Biba Dixon Pack 525
2009 Spirit Award David Hillman Pack 525
2009 Spirit Award Gerald "Brooks" Davis Pack 598
2009 Spirit Award Janet Campbell Pack 798
2009 Spirit Award William Merrill Pack 1040
2009 Spirit Award Dan Richard Troop 152
2009 Spirit Award Chuck Poteet Troop 220
2009 Spirit Award Rick Dietz Troop 599
2009 Spirit Award Bruce McMInn Troop 599
2009 Spirit Award John  Wallace Troop 641
2009 Spirit Award Matt Woodruff Troop 641
2009 Spirit Award Arthur Camero Troop 642
2009 Spirit Award David Malone Troop 642
2009 Spirit Award William Schubert Troop 664
2009 Spirit Award Andy Edling Troop 673
2009 Spirit Award Lundgren Richie Troop 673
2009 Spirit Award Vernette Shaffer Troop 922
2009 Spirit Award Michelle Feagin Troop 993
2009 Spirit Award Mike Killough Troop 1089
2009 Spirit Award Scott Krueger Troop 1089
2009 Spirit Award Paul Pearson Troop 1836
2010 Chatered Partner Award Terrace United Methodist Church      
2010 Family of the Year James & Deborah, Zachary & Nathan Castillo    
2010 Robert Root Commissioner Service Award Dennis Williams    
2010 Spirit Award Kelly Raley Crew 641
2010 Spirit Award Tony Curry Pack 73
2010 Spirit Award Carrie  Goolsby Pack 525
2010 Spirit Award Kevin New Pack 525
2010 Spirit Award Rebecca New Pack 525
2010 Spirit Award Mark Peachee Pack 747
2010 Spirit Award Jeff  Pyle Pack 747
2010 Spirit Award James Allen Pack 825
2010 Spirit Award Michael Demay Pack 1038
2010 Spirit Award Deb Castillo Pack 1040
2010 Spirit Award Gillespie Michelle Pack 1040
2010 Spirit Award Stu Saims Troop 152
2010 Spirit Award Kevin Kaufman Troop 220
2010 Spirit Award Marcel Karolys Troop 478
2010 Spirit Award G Spencer Cheney Troop 599
2010 Spirit Award Mark Johnson Troop 599
2010 Spirit Award Timothy Napp Troop 599
2010 Spirit Award Michael  Gaskins Troop 641
2010 Spirit Award Denis Mayfield Troop 641
2010 Spirit Award Trey Mayfield Troop 641
2010 Spirit Award Mark Bunch Troop 642
2010 Spirit Award Scott Humphrey Troop 642
2010 Spirit Award Larry Lankford Troop 642
2010 Spirit Award Sergio Teran Troop 664
2010 Spirit Award Jason Connelly Troop 825
2010 Spirit Award Carolyn Bruce Troop 852
2010 Spirit Award Thomas Shaffer Troop 922
2010 Spirit Award Kurt Brochu Troop 993
2010 Spirit Award Disa Lyon Troop 993
2010 Spirit Award Tim Mercier Troop 1089
2010 Spirit Award Leanne Scott Troop 1089
2010 Spirit Award Hugo Polito Troop 1836
2011 Chatered Partner Award Fairhaven United Methodist Church      
2011 Chatered Partner Award Houston Farm and Ranch      
2011 Family of the Year Darryll & Mary Anna, Christopher & Joseph Bond    
2011 Robert Root Commissioner Service Award Garth Heitshusen    
2011 Spirit Award Cheeyen Fuller Crew 641
2011 Spirit Award Laundia Martin-Sharpe Crew 1836
2011 Spirit Award Joel Rodger Pack 73
2011 Spirit Award Rita Williams Pack 73
2011 Spirit Award Rodger Sebesta Pack 152
2011 Spirit Award Heather Fell Pack 598
2011 Spirit Award Richard Weiland Pack 598
2011 Spirit Award Russell Avery Pack 609
2011 Spirit Award Margaret Valli Pack 609
2011 Spirit Award Christine Teel Pack 747
2011 Spirit Award Skip Teel Pack 747
2011 Spirit Award David Jackson Pack 825
2011 Spirit Award Darryll Bond Pack 1631
2011 Spirit Award Debra Barela Troop 152
2011 Spirit Award Keith Jacobson Troop 220
2011 Spirit Award Craig Atkins Troop 599
2011 Spirit Award Alice Dunlap Troop 599
2011 Spirit Award Stephen White Troop 599
2011 Spirit Award Neal Knoerzer Troop 631
2011 Spirit Award John Howie Troop 641
2011 Spirit Award Peter Kennedy Troop 641
2011 Spirit Award Greg Stewart Troop 641
2011 Spirit Award Tracey Stewart Troop 641
2011 Spirit Award Gary Bankhead Troop 673
2011 Spirit Award Dale Mohn Troop 673
2011 Spirit Award Kurt Goedecke Troop 922
2011 Spirit Award Eugene Brennan Troop 993
2011 Spirit Award Elizabeth Nijoka Troop 1089
2011 Spirit Award Gene Colgan Troop 1089
2011 Spirit Award Tim Kidwell Troop 1836
2012 Chatered Partner Award St. Thomas Presbyterian Church      
2012 Family of the Year Jibrael & Iman, AJ, Umar & Ophelia Ahmad    
2012 Robert Root Commissioner Service Award Henry Bunting    
2012 Spirit Award Susan Hansen Crew 641
2012 Spirit Award Iman Ahmad Crew 1836
2012 Spirit Award David Keller Pack 73
2012 Spirit Award Scoop Carlile Pack 73
2012 Spirit Award Elaine Castello Pack 152
2012 Spirit Award Mike Culligan Pack 598
2012 Spirit Award Mary DeVaull Pack 598
2012 Spirit Award Jose Torres Pack 646
2012 Spirit Award Laura Mendoza Pack 747
2012 Spirit Award Jackie Longo Pack 747
2012 Spirit Award Christine Jackson Pack 825
2012 Spirit Award Paul Jorski Troop 220
2012 Spirit Award Teo Prez Troop 598
2012 Spirit Award David Hugh Troop 598
2012 Spirit Award Mark Peachee Troop 599
2012 Spirit Award Don Vickery Troop 599
2012 Spirit Award John Linderman Troop 599
2012 Spirit Award Jared Althaus Troop 631
2012 Spirit Award Mary Anna Bond Troop 631
2012 Spirit Award CP Yang Troop 642
2012 Spirit Award Gary Clayton Troop 642
2012 Spirit Award Pam Vaporciyan Troop 922
2012 Spirit Award Eugene Brennan Troop 993
2012 Spirit Award Brooks Davis Troop 1089
2012 Spirit Award Charlie Whitson Troop 1089
2013 Chatered Partner Award St. Jerome Catholic Church      
2013 Family of the Year John & Cynthia, Harrold & Anna Tobin    
2013 Partner Award C2 Printing      
2013 Robert Root Commissioner Service Award Peter Sellier    
2014 Chatered Partner Award Memorial Drive UMC      
2014 Family of the Year Gene & Annette, Charles & ? Colgan    
2014 Partner Award None      
2014 Robert Root Commissioner Service Award Rachel  Miller    
2015 Chatered Partner Award Christ Memorial Lutheran Church      
2015 Family of the Year Tony & Alyssa, Alex, Julian, Georgie, Bea Hightower    
2015 Partner Award Vicon      
2015 Robert Root Commissioner Service Award Pat  Whitnel    
2016 Robert Root Commissioner Service Award Chris Jackson    

*deceased      ^awarded from another council

 

 

 

http://mustang.shac.org/recognition-history